HD9.us

Ora News – Kalon Kodi i Procedurës Penale. Anëtarët falenderojnë kryetarin Xhafaj


Time: 01:42

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Kuvendi i Shqipërisë miratoi vetëm me votat e maxhorancës, pa praninë e opzitës, kodin e procedurës penale, si pjesë e 27 ligjeve të paketës së re të drejtësisë. Në kod u bënë disa ndryshime termash të kërkuara nga kreu i grupit parlamentar të LSI, Luan Rama. Anëtarët e komisionit, i kushtuan një falenderim të veçantë kryetarit të komisionit Fatmir Xhafajt, i cili do e lëjë këtë detyrë për të marrë postin e Ministrit të Brendshëm.
Komisioni i Ligjeve nën drejtimin për herë të fundit të Fatmir Xhafajt miratoi me votat e maxhorancës Kodin e Procedurës Penale. Kodi u miratua me diskutime të lehta ku deputeti i LSI, Luan Rama kërkoi disa ndryshime në përkufizime termash
Luan Rama: Edhe ju dje në mbledhja thatë të shikohet mundësia e riformulimit të emërtesës ?dëshmitarë anonim? për shkak të një konotacioni negative që ka termi ?dëshmitar anonim? u tha të shikohet mundësia për ta formuluar këtë term, ?dëshmitar me identitet të mbrojtur ose të fshehur?. Dhe e dyta në lidhje me termin viktimë.
Vasilika Hysi: Në praktikën gjyqësore nuk mund t?i thuhet të pandehurit: çohu i pandehur! I pandehuri është zoti X, Y. Nuk i thuhet viktimë, por zoti, zonja.
Sa për dëshmitarin anonim, termi u shndërrua në ?dëshmitar në identitet të fshehur?, ndërsa për termin ?viktimë?, nuk pati ndryshime. Kodi i procedurës penale, është një nga 27 ligjet e paketës së reformës së re të drejtësisë.

Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/vendi/kalon-kodi-i-procedures-penale-anetaret-falenderojne-kryetarin-xhafaj/

DMCA: This video direct showing from Dailymotion using API. we do not store any data on our server. All data direct showing from Dailymotion. If you delete this video from Dailymotion video not showing here. We do not accept any dmca report. If you want to report this video Click here to report This videos on Dailymotion.
Download video
Download Mp4 1080p
Download as Mp3
Related videos
Ora News – Shqiptarët në NASA, kërkojnë votën e publikut për të qënë fitues
Ora News – Shqiptarët në NASA, kërkojnë votën e publikut për të qënë fitues
Time: 01:51
Në Dibër vrasin vajzën shtatzënë, familjarët tentuan ta fshehin krimin në varr
Në Dibër vrasin vajzën shtatzënë, familjarët tentuan ta fshehin krimin në varr
Time: 01:06
Ora News – KLGJ, emrat e kandidatëve që plotësojnë kushtet dhe kush jo
Ora News – KLGJ, emrat e kandidatëve që plotësojnë kushtet dhe kush jo
Time: 01:04
Doksan Dushku lihet në burg: S'jam penduar që vrava vajzën, më ç'nderoi
Doksan Dushku lihet në burg: S'jam penduar që vrava vajzën, më ç'nderoi
Time: 01:40
Fier, ulet numri papunësisë, Vruzhaj: Brenda tre muajve janë pushuar 287 persona
Fier, ulet numri papunësisë, Vruzhaj: Brenda tre muajve janë pushuar 287 persona
Time: 01:41
Rreziku nga mishi i përpunuar, Shoqata e Konsumatorëve: Reduktoni konsumin- Ora News
Rreziku nga mishi i përpunuar, Shoqata e Konsumatorëve: Reduktoni konsumin- Ora News
Time: 01:33
Vrau me 8 plumba vajzën shtatzënë,
Vrau me 8 plumba vajzën shtatzënë, "burg pa afat" për Doksan Dushkun
Time: 00:51
Dibër, vrasin vajzën, familja e fshehu si vdekje natyrale, policia ndalon varrimin
Dibër, vrasin vajzën, familja e fshehu si vdekje natyrale, policia ndalon varrimin
Time: 01:04
Projekti
Projekti "Shqipëria solidare" Fier, rritje e numrit të grave që fuqizohen ekonomikisht
Time: 01:28
Dibër, vrasin vajzën, familja e fshehu si vdekje natyrale, policia ndalon varrimin
Dibër, vrasin vajzën, familja e fshehu si vdekje natyrale, policia ndalon varrimin
Time: 01:18
Kukës, Dekorohet gjyqtarja që vari poetin Havzi Nela, bashkëshortja: Të tërhiqet vendimi!- Ora News
Kukës, Dekorohet gjyqtarja që vari poetin Havzi Nela, bashkëshortja: Të tërhiqet vendimi!- Ora News
Time: 01:11
Vrau me 8 plumba vajzën shtatzënë, i ati në gjyq: S' jam penduar
Vrau me 8 plumba vajzën shtatzënë, i ati në gjyq: S' jam penduar
Time: 01:05
Create Your Own Site
Wapkiz.Com
Home | Youtube | Dailymotion | Music | DMCA | Contact us

0.41782808303833

bot....!