HD9.us

Kodi i etikës për policët, Lu: Duhet ta kuptoni. Tahiri: Po arrestohen 2 herë kriminelët Ora News


Time: 01:25

Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Ambasadori amerikan në Tiranë vlerësoi Kodin e Etikës për policinë por deklaroi se nëse nuk kuptohet nga policët nuk ka asnjë vlerë. Duke folur gjatë ceremonisë së prezantimit të dokumentit para trupës policore, diplomati amerikan tha se policia duhet të distancohet nga aktivitete kriminale dhe të shërbejë si shembull për brezin e ri.
Donald Lu: ? Ky dokument do ishte i pakuptimtë nëse policët nuk e kuptojnë dhe nuk diskutojnë për të. Është e lehtë për të nënshkruar një formula për të thënë që e ke lexuar atë. Është shumë e rëndësishme që Ministria e Brendshme ka marrë angazhimin për trajnuar 12 mijë punonjësit e policisë së shtetit për këtë kod etike dhe për ti ofruar mundësinë për të biseduar mbi ata që ky kod nënkupton për punën e tyre?
?Më e rëndësishmja nga të gjitha është deklarata e qartë e krerëve të policisë së shtetit shqiptar. Ju qartazi refuzoni korrupsionin, dhuratat e të gjithë llojeve, diskriminimin dhe ndikimin politik. Ky është një kod shumë i fortë sjelljeje?

Për më shumë klikoni në http://www.oranews.tv/vendi/kodi-i-etikes-per-policet-lu-refuzoni-korrupsionin-dhuratat-dhe-ndikimin-politik/

DMCA: This video direct showing from Dailymotion using API. we do not store any data on our server. All data direct showing from Dailymotion. If you delete this video from Dailymotion video not showing here. We do not accept any dmca report. If you want to report this video Click here to report This videos on Dailymotion.
Download video
Download Mp4 1080p
Download as Mp3
Related videos
Ora News – Shqiptarët në NASA, kërkojnë votën e publikut për të qënë fitues
Ora News – Shqiptarët në NASA, kërkojnë votën e publikut për të qënë fitues
Time: 01:51
Në Dibër vrasin vajzën shtatzënë, familjarët tentuan ta fshehin krimin në varr
Në Dibër vrasin vajzën shtatzënë, familjarët tentuan ta fshehin krimin në varr
Time: 01:06
Ora News – KLGJ, emrat e kandidatëve që plotësojnë kushtet dhe kush jo
Ora News – KLGJ, emrat e kandidatëve që plotësojnë kushtet dhe kush jo
Time: 01:04
Doksan Dushku lihet në burg: S'jam penduar që vrava vajzën, më ç'nderoi
Doksan Dushku lihet në burg: S'jam penduar që vrava vajzën, më ç'nderoi
Time: 01:40
Fier, ulet numri papunësisë, Vruzhaj: Brenda tre muajve janë pushuar 287 persona
Fier, ulet numri papunësisë, Vruzhaj: Brenda tre muajve janë pushuar 287 persona
Time: 01:41
Rreziku nga mishi i përpunuar, Shoqata e Konsumatorëve: Reduktoni konsumin- Ora News
Rreziku nga mishi i përpunuar, Shoqata e Konsumatorëve: Reduktoni konsumin- Ora News
Time: 01:33
Vrau me 8 plumba vajzën shtatzënë,
Vrau me 8 plumba vajzën shtatzënë, "burg pa afat" për Doksan Dushkun
Time: 00:51
Dibër, vrasin vajzën, familja e fshehu si vdekje natyrale, policia ndalon varrimin
Dibër, vrasin vajzën, familja e fshehu si vdekje natyrale, policia ndalon varrimin
Time: 01:04
Projekti
Projekti "Shqipëria solidare" Fier, rritje e numrit të grave që fuqizohen ekonomikisht
Time: 01:28
Dibër, vrasin vajzën, familja e fshehu si vdekje natyrale, policia ndalon varrimin
Dibër, vrasin vajzën, familja e fshehu si vdekje natyrale, policia ndalon varrimin
Time: 01:18
Kukës, Dekorohet gjyqtarja që vari poetin Havzi Nela, bashkëshortja: Të tërhiqet vendimi!- Ora News
Kukës, Dekorohet gjyqtarja që vari poetin Havzi Nela, bashkëshortja: Të tërhiqet vendimi!- Ora News
Time: 01:11
Vrau me 8 plumba vajzën shtatzënë, i ati në gjyq: S' jam penduar
Vrau me 8 plumba vajzën shtatzënë, i ati në gjyq: S' jam penduar
Time: 01:05
Create Your Own Site
Wapkiz.Com
Home | Youtube | Dailymotion | Music | DMCA | Contact us

0.33026885986328

bot....!